Chirurginis dantų gydymas

Naujienlaiškis

Gaukite mūsų ypatingus pasiūlymus

Burnos chirurgija (dantų rovimas)

Dantų chirurginis gydymas dažniausiai gali būti atliekamas ambulatorinėmis sąlygomis ir pacientas iškart po procedūros gali vykti namo. Gydymas atliekamas, kai paciento bendra sveikatos būklė gera, jis (ji) neserga ūmiu kvėpavimo takų uždegimu ar nėra kitų ūmių būklių, pacientas neturi aukštos temperatūros (~38°C). Labai svarbu atsiminti, kad sergant lūpų pūsleline (sukelia herpes virusas) negalima atlikti planinių burnos chirurgijos procedūrų, nes pratrūkus ant lūpos esančioms pūslelėms, jose esantis virusas gali patekti į chirurginę žaizdą ir išplisti burnos gleivinėje. Esant rimtiems sveikatos sutrikimams ar būklėms ambulatoriškai suteikiama tik būtinoji pagalba, o pilnas gydymas gali būti atliekamas tik stacionare.

Viena iš dažniausiai atliekamų ambulatorinių burnos chirurgijos procedūrų yra dantų šalinimas. Pirmiausia dantis apžiūri gydantis gydytojas, įvertina dantų gydymo prognozę, aptaria galimus gydymo būdus ir galimas komplikacijas su pacientu. Dažniausios dantų traukimo priežastys:

  • Sutrikęs danties dygimas;
  • Ortodontinė korekcija;
  • Pūlingas procesas prie danties šaknies;
  • Danties arba šaknies lūžis;
  • Netaisyklinga danties padėtis;
  • Stipriai suiręs danties vainikas;
  • Išplitusios periodonto ligos;
  • Išplitusios periodonto ligos
  • Ruošiamasi dantų tiesinimui (ortodontiniam gydymui).

Dantų šalinimo procedūra skirstoma pagal sudėtingumą ir atlikimo techniką: nesudėtingas, sudėtingas, atraumatinis, chirurginis dantų šalinimas.

Nesudėtinga šalinti tuos dantis, kurių šaknys trumpos, tiesios, vainikas nėra stipriai pažeistas, o naudojant standartinius chirurginius instrumentus dantį galima mobilizuoti ir pašalinti. Dažniausiai nesudėtingai galima pašalinti periodontito (parodontozės) pažeistus, paslankius ir pieninius dantis.

Sudėtingas dantų šalinimas. Klaidinga manyti, kad kuo dantis labiau pažeistas, tuo jį lengviau pašalinti. Dantys su stipriai suirusiais vainikais, dantų šaknų linkiais, šaknų viršūnių sustorėjimais, daugiašakniai dantys ne visuomet gali būti paprastai pašalinti. Tokiems dantims šalinti naudojami specialūs chirurginiai instrumentai, po tokios procedūros dažniausiai reikia suformuoti naują kaulo ir dantenos kontūrą ir užsiūti alveolę.

Atraumatinis dantų šalinimas. Šiuo būdu siekiama pagrindinio tikslo – pašalinti dantį taip, kad būtų išsaugoti dantį supantys audiniai, nepažeistos dantenos. Dėl šios priežasties visa procedūra – danties išjudinimas, dalijimas ir smulkių fragmentų pašalinimas – atliekama mažesniais instrumentais. Alveolės dažniausiai užsiuvamos. Tikriausiai daugelis susidūrę su dantų implantacija ar bent jau skaitę apie šią procedūrą žino, kad danties implantui įsriegti reikalingas pakankamas kaulo kiekis implantacijos srityje ir sveika dantena virš jo, todėl atraumatinis danties šalinimas pasirenkamas srityje, kurioje reikia geresnės estetikos. Po atraumatinio danties pašalinimo pacientai jaučia mažesnį diskomfortą, šalinimo sritis greičiau gyja, pasitaiko žymiai mažiau komplikacijų.

Chirurginis šalinimas naudojamas dalinai pradygusių ar nepradygusių, ne dantų lanke esančių ar virškomplektinių dantų šalinimui. Tokių dantų šalinimas yra sudėtinga, kruopšti chirurginė procedūra, todėl pirmas vizitas pas burnos chirurgą būna tik planavimas ir procedūros aptarimas. Procedūros metu naudojama vietinė nejautra, pacientas skausmo nejaučia. Po šalinimo gleivinė susiuvama, paaiškinamas pooperacinis režimas, paskiriami reikalingi medikamentai. Po chirurginio dantų šalinimo, ypač protinių dantų, gali būti mažesnis ar didesnis patinimas, ant veido mėlynės. Patinimo dydis priklauso nuo procedūros sudėtingumo ir organizmo individualių savybių

Chirurginės intervencijos gali būti atliekamos ne tik funkcionaliais, bet ir estetiniais tikslais. Ši sritis apima ne tik ūmius atvejus, kaip, pavyzdžiui, pūlinių atvėrimus, tačiau gali būti ir planinė procedūra – dantų implantacija.

Dantų implantacija – dantų ar dantų eilių atkūrimas naudojant danties implantą ir protezavimą, tausojant greta defekto esančių dantų kietuosius audinius. Implantavimas padeda išvengti žandikaulio kaulo sunykimo, suteikia gerą estetinę išvaizdą ir kokybiško kramtymo funkciją. Dantų implantai suteikia galimybę žmonėms, netekusiems natūralių savo dantų, džiaugtis naujais dantimis ir gerai jaustis.

Kada reikia šalinti protinius dantis?

Protiniai dantys praeityje buvo reikalingi. Tačiau dėl evoliucijos metu vykusių maisto, mitybos pokyčių, šiandien šie dantys iš esmės nebeatlieka ankstesnės funkcijos. Kai kuriems žmonėms protiniai dantys apskritai neišdygsta arba prasikala nepilnai.

Jeigu šie dantys prasikala, yra taisyklingoje padėtyje, nesusigrūda dantų lanke, nekenkia kaimyniniams dantims ir padeda smulkinti maistą, jų šalinti nereikia.

Tačiau pasitaiko, kad protiniai dantys išdygsta netaisyklingai. Aptarkime problemas, kurios kyla tokiu atveju:

  • Grėsmė kaimyniniams dantims. Dėl vietos trūkumo, protiniai dantys gali dygti gulsčiai, remtis į gretimus dantis, lemti rimtas ortodontines problemas: pakinta sveikų, išdygusių dantų padėtis, sąkandis.
  • Sunkiau prižiūrėti dantis. Netaisyklingai išdygusį protinį dantį sunkiau išvalyti, todėl padidėja dantų ėduonies rizika. Taisyti pažeistą protinį dantį taip pat yra problematiška, nes jis sunkiau pasiekiamas. Todėl daugeliu atvejų paprasčiau jį pašalinti.
  • Pažeidžiama burnos gleivinė. Kai protinis dantis dygsta netaisyklingai arba prasikala nepilnai, gali nukentėti aplink esančios dantenos: po jomis kaupiasi bakterijos, apnašos, jas sunkiau pašalinti, todėl gali kilti dantenų uždegimas.

Kaip elgtis po danties šalinimo?

Kraujavimas. 30 min. po danties rovimo laikykite sukandęs marlinį tamponą. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju ir laikykite tvirtai sukandęs dar 20 min. Jei reikia, pakartokite dar kartą. Nesiliovus kraujavimui, susisiekite su gydytoju.

  • Rūkymas ir alkoholis. Po danties rovimo nerūkykite mažiausiai 12 val. Rūkalai kenkia žaizdos gijimui. Nevartokite alkoholinių gėrimų 24 val. po procedūros.
  • Skalavimai. Išrovimo dieną burnos neskalaukite. Jūs galite gerti nekarštų skysčių, tačiau stipriai neskalaukite ir nespjaudykite, nes iš žaizdos gali pasišalinti kraujo krešulys. Nuo kitos dienos paskalaukite (ypač po valgio) dezinfekuojamaisiais tirpalais. Skalaukite keletą dienų.
  • Patinimas. Kad patinimas būtų mažesnis, prie veido rovimo vietoje reikia priglausti į rankšluostėlį suvyniotą ledo pūslę. Šaltis laikomas 30 min. su 30 min. petraukomis 1 – 2 val.
  • Skausmas. Vidutiniam skausmui malšinti vartokite bet kokį vaistą, neskystinantį kraujo. Jei operacija buvo ilga, reikia išgerti paskirtų vaistų nuo skausmo.
  • Maistas. Pirmąsias 24 val. rekomenduojamas minkštas maistas.
  • Siūlės. Jei žaizda buvo susiūta tirpstančiais siūlais, daugiau pas gydytoją apsilankyti nereikės. Netirpstantys siūlai paprastai išimami po savaitės.
  • Vaistai. Jei jums buvo paskirta vaistų, vartokite juos nurodytomis dozėmis.
  • Higiena. Tinkama burnos higiena pagreitins gijimą. Pirmosiomis dienomis po operacijos būkite atsargūs, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir siūlių, dantis valykite švelniai.


Atsiminkite, kad apleistas dantis raunamas paskutiniu atveju, kai jo neįmanoma išgydyti jokiais būdais. Tai yra perspėjimas, kad jei rimčiau nesusirūpinsite savo burnos higiena ir dantų gydymu, panašaus likimo gali sulaukti ir kiti dantys.

Po dantų rovimo, atstatyti trūkstamą dantį galima implanto pagalba. Žemiau pateiktame video rasite informaciją, kaip atliekama dantų implantacija:

Video: dantų atkūrimas implantacijos pagalba.

DUK (dantų šalinimas)

  • Ar danties rovimo metu jausiu skausmą?

    Dantų šalinimo metu visada atliekame vietinę nejautrą, todėl skausmo procedūros metu nejausite. Praėjus nejautros poveikiui gali pasireikšti jautrumas, maudimas ir kiti nemalonūs pojūčiai operacijos vietoje. Juos numalšinsite gydytojo paskirtais medikamentais.

  • Kiek trunka procedūra?

    Dažniausiai danties pašalinimas trunka neilgai, iki 30 minučių (įskaitant nuskausminimą). Sudėtingais protinių dantų šalinimo atvejais, procedūra gali trukti apie valandą.

  • Ar sveiką protinį dantį rekomenduojama šalinti?

    Jeigu protinis dantis išdygęs taisyklingai, užtenka vietos dantų lanke, dalyvauja kramtymo procese, jį lengva išvalyti, nepasireiškia minkštųjų audinių aplink dantį uždegimas, tokio danties šalinti nereikia.

  • Kiek kainuoja danties šalinimas?

    Tai priklauso nuo danties šalinimo sudėtingumo bei šalinamų dantų kiekio. Pieninio danties šalinimo kaina yra 20-30 eur., pavienio nuolatinio danties šalinimas gali kainuoti 50 – 90 eur., o išdygusio protinio danties – 80 eur. Neišdygusio ar nepilnai prasikalusio protinio danties operacinis šalinimas kainuoja 90 – 150 eur.

  • Submitted Successfully

    We will respond soon

    Mes pasiruošę padėti

    Jeigu turite papildomų klausimų ar norite užsiregistruoti vizitui susisiekite su mūsų klinikoje dirbančiais gydytojais odontologais

    KONTAKTAI