370 657 33009
Atgal

Chirurginis dantų gydymas

Chirurginis dantų gydymas

Visos burnos chirurginės procedūros yra planinės, atliekamos tik tuomet, kai konservatyvus gydymas yra neefektyvus ar negalimas. Dantų chirurginis gydymas dažniausiai gali būti atliekamas ambulatorinėmis sąlygomis ir pacientas iškart po procedūros gali vykti namo. Gydymas atliekamas, kai paciento bendra sveikatos būklė gera, jis (ji) neserga ūmiu kvėpavimo takų uždegimu ar nėra kitų ūmių būklių, pacientas neturi aukštos temperatūros (~38°C). Labai svarbu atsiminti, kad sergant lūpų pūsleline (sukelia herpes virusas) negalima atlikti planinių burnos chirurgijos procedūrų, nes pratrūkus ant lūpos esančioms pūslelėms, jose esantis virusas gali patekti į chirurginę žaizdą ir išplisti burnos gleivinėje. Esant rimtiems sveikatos sutrikimams ar būklėms ambulatoriškai suteikiama tik būtinoji pagalba, o pilnas gydymas gali būti atliekamas tik stacionare.

Viena iš dažniausiai atliekamų ambulatorinių burnos chirugijos procedūrų yra dantų šalinimas. Pirmiausia dantis apžiūri gydantis gydytojas, įvertina dantų gydymo prognozę, aptaria galimus gydymo būdus ir galimas komplikacijas su pacientu. Dažniausios dantų traukimo priežastys:

Dantų šalinimo procedūra skirstoma pagal sudėtingumą ir atlikimo techniką: nesudėtingas, sudėtingas, atraumatinis, chirurginis dantų šalinimas.

Nesudėtinga šalinti tuos dantis, kurių šaknys trumpos, tiesios, vainikas nėra stipriai pažeistas, o naudojant standartinius chirurginius instrumentus dantį galima mobilizuoti ir pašalinti. Dažniausiai nesudėtingai galima pašalinti periodontito (parodontozės) pažeistus, paslankius ir pieninius dantis.

Sudėtingas dantų šalinimas. Klaidinga manyti, kad kuo dantis labiau pažeistas, tuo jį lengviau pašalinti. Dantys su stipriai suirusiais vainikais, dantų šaknų linkiais, šaknų viršūnių sustorėjimais, daugiašakniai dantys ne visuomet gali būti paprastai pašalinti. Tokiems dantims šalinti naudojami specialūs chirurginiai instrumentai, po tokios procedūros dažniausiai reikia suformuoti naują kaulo ir dantenos kontūrą ir užsiūti alveolę.

Atraumatinis dantų šalinimas. Šiuo būdu siekiama pagrindinio tikslo – pašalinti dantį taip, kad būtų išsaugoti dantį supantys audiniai, nepažeistos dantenos. Dėl šios priežasties visa procedūra – danties išjudinimas, dalijimas ir smulkių fragmentų pašalinimas – atliekama mažesniais instrumentais. Alveolės dažniausiai užsiuvamos. Tikriausiai daugelis susidūrę su dantų implantacija ar bent jau skaitę apie šią procedūrą žino, kad danties implantui įsriegti reikalingas pakankamas kaulo kiekis implantacijos srityje ir sveika dantena virš jo, todėl atraumatinis danties šalinimas pasirenkamas srityje, kurioje reikia geresnės estetikos. Po atraumatinio danties pašalinimo pacientai jaučia mažesnį diskomfortą, šalinimo sritis greičiau gyja, pasitaiko žymiai mažiau komplikacijų. 

Chirurginis šalinimas naudojamas dalinai pradygusių ar nepradygusių, ne dantų lanke esančių ar virškomplektinių dantų šalinimui. Tokių dantų šalinimas yra sudėtinga, kruopšti chirurginė procedūra, todėl pirmas vizitas pas burnos chirurgą būna tik planavimas ir procedūros aptarimas. Procedūros metu naudojama vietinė nejautra, pacientas skausmo nejaučia. Po šalinimo gleivinė susiuvama, paaiškinamas pooperacinis režimas, paskiriami reikalingi medikamentai. Po chirurginio dantų šalinimo, ypač protinių dantų, gali būti mažesnis ar didesnis patinimas, ant veido mėlynės. Patinimo dydis priklauso nuo procedūros sudėtingumo ir organizmo individualių savybių

Chirurginės intervencijos gali būti atliekamos ne tik funkcionaliais, bet ir estetiniais tikslais. Ši sritis apima ne tik ūmius atvejus, kaip, pavyzdžiui, pūlinių atvėrimus, tačiau gali būti ir planinė procedūra – dantų implantacija.

Dantų implantacija – dantų ar dantų eilių atkūrimas naudojant danties implantą ir protezavimą, tausojant greta defekto esančių dantų kietuosius audinius. Implantavimas padeda išvengti žandikaulio kaulo sunykimo, suteikia gerą estetinę išvaizdą ir kokybiško kramtymo funkciją. Dantų implantai suteikia galimybę žmonėms, netekusiems natūralių savo dantų, džiaugtis naujais dantimis ir gerai jaustis.

Kaip elgtis po danties šalinimo?

 

Atsiminkite, kad apleistas dantis raunamas paskutiniu atveju, kai jo neįmanoma išgydyti jokiais būdais. Tai yra perspėjimas, kad jei rimčiau nesusirūpinsite savo burnos higiena ir dantų gydymu, panašaus likimo gali sulaukti ir kiti dantys.