370 657 33009
Atgal

Dantų protezai

Šiuolaikinis dantų protezavimas, žengiant mokslui į priekį, labai nutolo nuo mūsų močiučių laikų protezavimo, kuomet pagrindinis protezas būdavo plokštelė arba štampuoti metaliniai tiltai bei vainikėliai.

Kodėl svarbus dantų protezavimas?

Kodėl svarbus dantų protezavimas

Netekus dantų, susilpnėja kramtymas, likę dantys kramtant yra per daug apkraunami ir ilgainiui taip pat praranda įprastą išvaizdą bei funkciją. Kaip to pasekmė išsivysto žandikaulio sąnario pakitimai – šis gauna per didelį krūvį, greičiau dėvisi, galiausiai pradeda skaudėti, o judesiai tampa riboti.

Dantų nebuvimas turi įtakos žandikaulių kauliniam audiniui. Netekus dantų, dėl vyraujančios rezorbcijos mažėja kaulo masė, prasideda žandikaulių alveolinių ataugų atrofija,  pasikeičia žandikaulių forma. Pažemėja žmogaus apatinis veido trečdalis, sumažėja raumenų tonusas, veide atsiranda raukšlių, žmogus atrodo senesnis. Tai turi neigiamos įtakos paciento sveikatai ir gyvenimo kokybei, nes sveikai ir gražiai atrodantys dantys yra itin svarbūs siekiant išlaikyti gerą savijautą bei pasitikėti savimi.

Padėti Jums susigrąžinti šypseną gali odontologijos klinikos "Šypsenos magija" gydytojai odontologai, atliekantys protezavimą. Dantų protezavimas yra pažeistų dantų atstatymas ir/ar formos, spalvos, struktūros koregavimas bendradarbiaujant su dantų technikų laboratorija, o joje pagamintos restauracijos yra labai patvarios ir ilgaamžiškos, todėl jei yra prarasta daug danties audinio, nulūžęs dantis, nėra danties ar kelių dantų, tuos defektus galima sėkmingai atstatyti vainikėliais, tiltais ar implantais.

Galimi du variantai: dantų protezavimas išimamaisiais ir neišimamaisiais (fiksuotais) protezais. Protezų parinkimas priklauso nuo burnoje likusių dantų skaičiaus ir būklės. Pagrindiniai dantų protezų tipai:

Išimamieji pilni protezai

Išimamieji pilni

- tai protezai, skirti pacientams, netekusiems visų dantų, esančių apatiniame ar (ir) viršutiniame dantų lanke. Išimamieji protezai gali būti fiksuojami ant implantų.

dalinis išimamas protezas

Išimamieji daliniai

- tai protezai, skirti pacientams, netekusiems kelių dantų viršutiniame ar apatiniame lanke. Jie dažniausiai gaminami galiniams dantų eilių defektams atkurti, jeigu dėl kažkokių priežasčių negalimas dantų protezavimas implantais. Šių protezų kaina yra santykinai mažesnė, estetinė išvaizda pakankamai gera, tačiau dėl mažesnio protezų stabilumo greičiau dėvisi žandikaulio kaulas.

Neišimamieji (fiksuotieji) protezai

Neišimamieji (fiksuotieji)

-tai protezai (vainikėliai, daliniai vainikėliai, tiltai, taip pat dantų protezai, dedami ant implantų), fiksuojami prie likusių dantų. Jie pagerina kramtymo efektyvumą, suteikia gerą estetinę išvaizdą ir atgaunamas pasitikėjimas savimi. Taigi pacientas sugrąžinamas į visavertį asmeninį ir visuomeninį gyvenimą.

 

Šiuolaikinės technologijos leidžia pagaminti protezą, atitinkantį aukščiausius estetinius ir funkcinius reikalavimus.  Ištobulėjus protezavimo medžiagoms, daugelį metų protezavimui naudotą metalo keramiką, keičia bemetalė keramika. Populiariausi vainikėliai:

 

Kompensacija už dantų protezavimo paslaugas

Pacientų patogumui už odontologijos klinikoje "Šypsenos magija" suteiktas protezavimo paslaugas galite gauti kompensaciją. Gavus iš teritorinės ligonių kasos (TLK) pranešimą, kad esate įtrauktas į laukiančiųjų dantų protezavimo sąrašus, nereikia kreiptis nei į teritorinę ligonių kasą, nei į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Šis pranešimas yra tik informacinis, tačiau jį gavus, yra du keliai: laukti TLK pakvietimo protezuoti dantis arba nelaukti jo ir kreiptis į bet kurią pasirinktą dantų protezavimo paslaugas teikiančią įstaigą (turinčią licenciją teikti odontologinės ir burnos  priežiūros paslaugas) bei už suteiktas dantų protezavimo paslaugas susimokėti pačiam.

Kokius dokumentus reikia pateikti dėl dantų protezavimo išlaidų kompensavimo, jeigu už paslaugas asmuo sumokėjo savo lėšomis?

Norėdamas, kad šių paslaugų išlaidos būtų kompensuojamos, asmuo turi pateikti teritorinei ligonių kasai nustatytos formos prašymą kompensuoti šias išlaidas. Prie prašymo reikia pridėti:

Pacientų prašymai registruojami, o atėjus paciento eilei bus sumokėta nustatyto dydžio kompensacija.

Kada kompensuojamos dantų protezavimo išlaidos, jeigu asmuo pats susimokėjo už šias paslaugas?

Dantų protezavimo išlaidos kompensuojamos, asmeniui įgijus teisę protezuoti dantis. Apie dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimą asmeniui pranešama išsiunčiant pranešimą dėl dantų protezavimo paslaugų išlaidų kompensavimo. Protezavimo išlaidos kompensuojamos pacientui, o ne paslaugų teikėjui, lėšos pervedamos į nurodytą paciento asmeninę sąskaitą banke. 

Visi šiuolaikiniai protezai gaminami naudojant tikslias technologijas, jie puikiai pritaikyti ir ilgai tarnauja. Mūsų klinikoje aukštos kvalifikacijos specialistai iš daugelio būdų parinks tą, kuris geriausiai Jums tiks, suderins funkcionalumą, estetiką bei ilgaamžiškumą.