Dantų balinimas

Visi norime džiaugtis baltutėle šypsena, tačiau ilgainiui dantų emalio spalva pradeda keistis dėl daugelio priežasčių — dažančių produktų vartojimo  (pvz.:  kavos, arbatos, tabako  ir pan.),  įvairių dantų traumų, antibiotikų vartojimo, paveldimumo, senyvo amžiaus ir kt. Visiems, kurių netenkina dabartinė  dantukų išvaizda, rekomenduojame paprastą būdą šypsenai gražinti

.

Kokia tai procedūra?

Dantų balinimas – viena iš populiariausių grožio procedūrų odontologijos srityje. Kai natūrali dantų spalva netenkina, dėl traumos ar ankstesnio netinkamo gydymo patamsėjusius dantukus tenka šviesinti. Papuošti Jus spindinčia šypsena pasiruošusi odontologijos klinikos  „Šypsenos magija“ komanda, didelį dėmesį skirianti teikiamų paslaugų kokybei bei profesionalumui, o klinikoje naudojamos balinimo medžiagos nepažeidžia dantų emalio ir dantenų.

Pirmosios dantų balinimo procedūros buvo atliekamos daugiau nei prieš šimtą metų, balinimo metu buvo naudojamas vandenilio peroksidas. Vandenilio peroksidas naudojamas ir dabar, tačiau pagrindiniai pokyčiai įvyko dantų balinimui naudojamų technologijų srityje.

Kabinetinis (ofisinis) dantų balinimas

Dantų balinimas odontologijos klinikoje yra brangesnis, bet greitesnis ir saugesnis lyginant su dantų balinimu namuose kapomis. Procedūra užtrunka apie 1 valandą, jos  metu:

  • Odontologas padengia dantenas apsaugine medžiaga;
  • Dantis padengia balinimo geliu, kuris aktyvuojamas helio lempos šviesa;
  • Po balinimo  dantys poliruojami jautrumą mažinančia pasta;
  • Po procedūros Jūsų dantys taps gerokai baltesni — pažvelgę į veidrodį būsite tiesiog nustebinti rezultato.

Ši balinimo procedūra yra visiškai saugi tiek dantims, tiek dantenoms.  Be to, tai idealus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito rezultato ir akivaizdžių pokyčių, po jos dantys tampa keliais tonais baltesni.

Dantys prieš balinimo procedūrą Dantys po balinimo procedūros

                                      

Žemiau pateiktoje nuorodoje rasite išsamų video, kaip atliekamas dantų balinimas. Spausti ant nuorodos:

Kabinetinis (ofisinis) dantų balinimas. 

Dantų balinimas namuose

Pirmo vizito metu gydytojas nuima dantų atspaudus, laboratorijoje pagaminamos individualios dantų balinimo kapos.

Antro vizito metu gydytojas pritaiko dantų balinimo kapas Jūsų burnoje  ir paaiškina, kaip jomis naudotis. Dantų balinimo procedūra su kapomis, į kurias įšvirkščiama balinimo želė, atliekama kiekvieną ar kas antrą naktį, kai jūs miegate arba dienos metu. Balinimo procedūros atliekamos iki 10 dienų, atsižvelgiant į pradinę dantų spalvą ir procedūros efektyvumą. Kontrolei reikėtų pasirodyti po 2-3 savaičių, kad gydytojas įvertintų balinimo efektyvumą ir dantų bei gleivinės būklę.

Dantų balinimo metu gali padidėti dantų jautrumas, tokiu atveju rekomenduojama dantis balinti kas antrą dieną arba naudoti jautrumą mažinančią dantų pastą.

Dantų balinti negalima:

  • Jei dantys pažeisti dantų ėduonies;
  • Jei dantys užplombuoti nesandariai;
  • Jei dantys plombuoti estetinėje zonoje (skirsis plombų ir išbalintų dantų spalva, todėl dantų balinimą rekomenduojama atlikti prieš estetinį plombavimą);
  • Jei dantenos pažeistos ligos;
  • Nėštumo metu.

Specialisto patarimas: dantys atrodo natūraliai balti, kai jų spalva atitinka akies obuolio spalvą, todėl juos balinti reikėtų saikingai. Kosmetologai perspėja, kad vyresniame  amžiuje per daug balti dantys sendina ir atrodo nenatūraliai.

Svarbu!Profesionali burnos higiena privaloma prieš bet kurią dantų balinimo procedūrą.

Dantų balinimas – idealus pasirinkimas tiems, kurie ieško greito rezultato ir akivaizdžių pokyčių.

Mano šypsena – mano stilius!