Terapinis dantų gydymas

Dantų kariesas (ėduonis) yra viena iš labiausiai paplitusių ligų. Apnašose esančios rūgštys sukelia danties kietųjų audinių vis stiprėjantį irimą, sukeliama danties demineralizacija ir palaipsniui formuojasi ertmė. Kai ėduonis yra paviršinis, dantys būna šiek tiek jautresni saldžiam maistui. Pažeidimui tapus vidutinio dydžio, dantys tampa jautrūs ir terminiams dirgikliams. Vėliau ėduonies pažeistai ertmei gilėjant, dantis tampa ne tik jautrus, jame gali strigti maistas. Pažeisti ir neplombuojami dantys gali tapti ne tik jautrūs, bet ir nulūžti, o infekcijai prasiskverbus į nervinius ar kaulinius audinius, dantis ir jį supantys audiniai gali supūliuoti.

Bet kokiu būdu pažeidus dantį, būtina kaip galima greičiau apsilankyti pas odontologą. Odontologas atliks apžiūrą ir nustatys pažeidimo mastą bei pritaikys reikiamą gydymą.

Terapinis dantų gydymas

– tai karieso pažeistų audinių šalinimas ir atstatymas plombine medžiaga. Plombavimo metu dantims suteikiama taisyklinga anatominė forma ir tokiu būdu atstatoma kramtymo funkcija. Parenkant identiškai tinkančią spalvą ir dirbant su aukštos kokybės plombinėmis medžiagomis, pasiekiamas ne tik fukncionalus, bet ir estetiškas rezultatas. Plombuojant išsaugomas nepažeistas emalis ir dentinas, nerviniai danties audiniai bei neleidžiama infekcijai patekti į vidines danties struktūras ar kaulinius audinius.

Estetinis plombavimas

– pažeistų ėduonies, nuskilusių, nudilusių, patyrusių traumą, pakeitusių spalvą ar negražios formos dantų koregavimas. Tai dantų restauracijos metodas, leidžiantis, maksimaliai išsaugant danties audinius, uždaryti tarpus tarp dantų, atkurti anatominę danties formą, išgauti natūralaus, sveiko danties spalvą, skaidrumą, blizgesį. Atliekant estetinį plombavimą, atkuriami kauburėliai bei vagelės, kurie yra ypatingai svarbūs kramtymo efektyvumui, sukandimo aukščio išlaikymui, dantų apsaugai nuo dilimo. Restauracijos atliekamos aukščiausios kokybės natūralių dantų atspalvių bei skaidrumo plombomis.

Kokia terapinio dantų gydymo trukmė?

Tai priklauso nuo kariozinės ertmės dydžio ir sudėtingumo, tačiau dažniausiai defektas atstatomas vieno vizito metu.

Odontologijos klinikoje „Šypsenos magija“ naudojamos pažangios ir kliniškai patikrintos tik aukščiausios kokybės plombinės medžiagos. Klinikos gydytojai, įvertinę Jūsų dantų būklę, parinks ir pasiūlys geriausiai Jums tinkantį gydymo metodą.

Mūsų klinikoje dirbančius gydytojus odontologus rasite žemiau pridėtoje nuorodoje:

Kvalifikuoti ir patyrę odontologai | Šypsenos Magija, gydytojai odontologai

Taip pat patariame Jums, kaip sutaupyti gydanti dantis:

Video: kaip sutaupyti gydantis dantis?